Legnica 112Wiadomości

Zamek Piastowski w ogniu – wielkie ćwiczenia strażaków. Są utrudnienia dla kierowców

W Zamku Piastowskim dziś odbędą się wielkie ćwiczenia strażaków. Z tymi manewrami związane będą utrudnienia dla kierowców. Od rana zamknięty będzie parking przy Zamku Piastowskim, niedostępne będą też miejsca parkingowe znajdujące się między ryneczkiem a Zamkiem.

Od godz. 12.00 natomiast wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Ulica Nowa stanie się ulicą jednokierunkową, będzie można w nią wjechać od strony ul. Piastowskiej. Ponieważ strażacy będą do “gaszenia pożaru” używać wodę pompowaną z odległego o 2 km kąpieliska Kormoran, trzeba też uważać na tych ulicach, którymi poprowadzone zostaną węże strażackie. Dotyczy to głównie ul. Ściegiennego. We wszystkich przypadkach węże strażackie poprowadzone ulicami, zabezpieczone będą progami zwalniającymi.

To nie jedyne niedogodności związane z tymi ćwiczeniami. Ponieważ w użyciu będą też miejskie hydranty, w kranach mieszkańców może się pojawić woda zabarwiona na kolor brązowy, jednak nie będzie to groźne dla zdrowia czy życia.

Foto: straz.legnica.eu

Subskrybuj nas na Google News
Pokaż więcej

Maciej Piotrowski

Dziennikarz, z-ca redaktora naczelnego i szef techniczny portalu Legnica.Online. Rodowity legniczanin. Kontakt ze mną: maciej.piotrowski@legnica.online

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button