Inwestycje drogoweWiadomości

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Szczytnickiej

We wtorek, 18 lutego, zamknięty dla ruchu samochodowego (z wyjątkiem mieszkańców) zostanie odcinek ul. Szczytnickiej od skrzyżowania z ul. Piątnicką do wjazdu na teren firmy LIS – informuje wykonawca tej inwestycji, firma Budrim. Przewidywany termin zakończenia prac na tym etapie to koniec czerwca 2020 r.

Zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu autobusy MPK dojeżdżać będą do pętli autobusowej na ul. Piątnickiej. Dojazd dla mieszkańców i do zakładów odbywać się będzie ul. Szczytnicką, od Pątnowskiej do jezdni, na której wyłożono już pierwszą warstwę asfaltu (długość ok. 1 km).

Możliwy będzie też dojazd do ul. Szczytnickiej po stronie północnej, drogą technologiczną o nawierzchni z kruszywa kamiennego, która przebiega wzdłuż ciepłociągów od ul. Bydgoskiej do wjazdu przy budynku Szczytnicka 37. Po stronie południowej, także drogą przebiegającą za zakładem LIS (Szczytnicka 18 do wjazdu do firmy LIS).

Przypomnijmy. Przebudowa Szczytnickiej rozpoczęła się na początku października 2019 r. na odcinku od wjazdu do firmy Lesaffre Ingrdients Service Polska do wjazdu na teren zakładu Top Beton. Podczas robót na tym odcinku usunięto starą nawierzchnię jezdni i ułożono warstwę wiążącą asfaltu. Wykonano prawie w całości kanalizację deszczową. Zamontowano krawężniki. Usunięto kolizje sieci energetycznej.

Przebudowa całej ul. Szczytnickiej obejmuje ponad dwukilometrowy odcinek jezdni. Powstaną m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz pętla wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów oraz nowoczesne oświetlenie. Koszt tej inwestycji to ok. 15 mln 735 tys. zł. Termin jej zakończenia planowany jest w połowie 2021 r.

– Ulica Szczytnicka jest bardzo ważną arterią w naszym mieście – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Stanowi bowiem północny objazd miasta do ul. Bydgoskiej, która wcześniej została przebudowana ze znacznym dofinansowaniem unijnym. Podczas remontów innych ulic, np. Pocztowej i Piastowskiej, właśnie m.in. ul. Szczytnicką będą prowadziły objazdy. O jej przebudowę zabiegali też mieszkańcy, a teraz to realizujemy – dodaje pani prezydent.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 12

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button