Wiadomości

Uwaga! W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni

W tym tygodniu przywitaliśmy wiosnę, teraz przyszła pora zmiany czasu z zimowego na letni. To konieczne by dzień nieco bardziej się wydłużył a światło słoneczne towarzyszyło nam wieczorami znacznie dłużej.

Niestety, zmiana czasu na letni nie jest tak przyjemna, jak zmiana na czas zimowy, kiedy to zyskujemy godzinę, np. na sen. Teraz tę godzinę będziemy musieli sobie urwać, przesuwając wskazówkę z godz. 2.00 na 3.00. Tej zmiany musimy dokonać w nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca.

Będziemy spać o godzinę krócej, ale niech ten smutny fakt osłodzi nam świadomość, że zmiana czasu z zimowego na letni obowiązuje w prawie 70 krajach na całym świecie. W Europie wyjątkami są jedynie Rosja, Białoruś i Islandia.

Do czasu zimowego wrócimy dopiero w ostatni weekend października, w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017 r.

Subskrybuj nas na Google News
Pokaż więcej

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica.Online. Miłośnik kolejnictwa i nowych technologii. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica.online

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button