Wiadomości

Siódme zwycięstwo Legnicy w plebiscycie “Świeć się z Energą” na Dolnym Śląsku

Dzięki głosom internautów Legnica już po raz siódmy  zwyciężyła w etapie wojewódzkim plebiscytu na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Jesteśmy numerem jeden na Dolnym Śląsku! I awansowaliśmy do finału ogólnopolskiego.

Regionalny etap krajowego konkursu „Świeć się z Energą” wystartował 10 grudnia ubr  i zakończył się dziś 11 stycznia 2022 r. Legnica otrzymała 4600 głosów i zdecydowanie  wyprzedziła wszystkich dolnośląskich konkurentów, a wśród nich: Kąty Wrocławskie (2809), Węgliniec (1060), Wrocław (343) i Wałbrzych (109). Nasze miasto zdobyło nie tylko tytuł, ale również energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Dodatkowo nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C dostarczone przez spółkę Energa Oświetlenie, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 tys. zł, instalacja fotowoltaiczna, zrealizowana przez spółkę Energa Obrót, dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.

Na tym jednak nie koniec. Stać nas na więcej! 14 stycznia rozpocznie się drugi etap konkursu, który wyłoni ogólnopolskiego laureata w finale plebiscytu „Świetlna Stolica Polski”. Głosowanie internautów potrwa do wtorku 25 stycznia do godz.12.00. Link pod którym można głosować zostanie zamieszczony przez organizatora 14 stycznia.

Subskrybuj nas na Google News
Źródło
UM Legnica
Pokaż więcej

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica.Online. Miłośnik kolejnictwa i nowych technologii. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica.online

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button