Wiadomości

Rusza przebudowa starej części ul. Wrocławskiej

Już w najbliższy czwartek ruszy przebudowa starej części ul. Wrocławskiej, czyli tego jej fragmentu od mostu na Kaczawie aż do placu Sybiraka. Prace wykona konsorcjum firm z liderem Przedsiębiorstwem Drogowo–Inżynieryjnym Stop, które złożyło najkorzystniejszą ofertę z kwotą 3 mln 977 tys. zł.

Na początek ulica ta zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od numeru 58A (okolice warsztatu samochodowego) do skrzyżowania z ul. Nadbrzeżną (patrz mapka). Pierwszy etap prac ma potrwać do 15 sierpnia.

Całość prac ma się zakończyć natomiast w sierpniu przyszłego roku. Po przebudowie pojawią się zatoczki postojowe, nowe chodniki oraz oświetlenie. Przebudowana zostanie też infrastruktura podziemna. Wiadomo jednak, że zachowana zostanie kostka oraz pozostałości po legnickich tramwajach czyli tory tramwajowe a także to, że ulica ta nadal pozostanie “ślepa”. Przebudowa może potrwać nawet 8 miesięcy i kosztować będzie 4,5 mln złotych.

Foto: portal.legnica.eu

Mapka: OpenStreetView

Subskrybuj nas na Google News
Pokaż więcej

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica.Online. Miłośnik kolejnictwa i nowych technologii. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica.online

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button