Wiadomości

Legnickie tereny inwestycyjne na byłym lotnisku “Gruntem na Medal”

Tereny inwestycyjne na byłym poradzieckim lotnisku w Legnicy zostały uznane za najatrakcyjniejsze na Dolnym Śląsku i wyróżnione w 8. edycji konkursu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu “Grunt na Medal 2018”.

Do konkursu zgłosiło się 81 gmin, które nadesłały 103 oferty. W sumie do II etapu konkursu zakwalifikowano 65 gruntów inwestycyjnych z całej Polski, w tym dwa tereny z Dolnego Śląska (Legnica i Polkowice). Legnicę reprezentowały tereny inwestycyjne o powierzchni 2,27 ha zlokalizowane na terenie byłego poradzieckiego lotniska w obrębie ulic Hangarowej, Śmigłowcowej i Piskozuba.

I to właśnie ten teren okrzyknięty został najatrakcyjniejszym na Dolnym Śląsku i nagrodzony wyróżnieniem, które we wtorek zostało wręczone Tadeuszowi Krzakowskiemu, Prezydentowi Legnicy. Zwycięstwo w konkursie “Grunt na Medal 2018” to nie tylko splendor, certyfikat i możliwość umieszczania logo konkursu na materiałach promocyjnych ale też rekomendacja takich terenów przez PAIH i urzędy marszałkowskie inwestorom oraz możliwość promocji terenów – zwycięzców konkursu na forum międzynarodowym.

Pełna lista zwycięzców opublikowana została na stronie portalu PAIH www.paiz.gov.pl, na stronach internetowych urzędów marszałkowskich oraz instytucji, w których znajdują się Regionalne COI – Partnerzy PAIH.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button