Wiadomości

Koronawirus na Dolnym Śląsku. W Legnicy zwołano sztab kryzysowy

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem prezydent Tadeusz Krzakowski zwołał (6 marca) posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy. To już kolejne spotkanie w tej sprawie.

Przybyli odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców przedstawiciele m.in. Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, a także Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta, spółek komunalnych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wszystkie zaangażowane służby współpracują ze sobą i utrzymują stały kontakt, wymieniając się na bieżąco niezbędnymi informacjami. Są gotowe do udzielania pomocy, działając zgodnie z przyjętymi standardami i procedurami.

W rozmowie podkreślano, że sytuacja jest spokojna, chociaż z braku wiedzy u wielu mieszkańców i z powodu emocji, służby sanitarne zasypywane są wciąż pytaniami. Na wszystkie odpowiadają.

Prezydent podkreślił konieczność troskliwego wsparcia, zwłaszcza starszych osób żyjących samotnie, ze strony pracowników MOPS. Uznał za słuszne zamknięcie poidełek, które znajdują się w kilku legnickich szkołach. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne systematycznie dezynfekuje autobusy i ich wyposażenie. Wzmożona jest też higieniczna ochrona kierowców MPK. Placówki medyczne oczekują na większe dostawy pakietów ochronnych.

Przeczytaj jak chronić się przed koronawirusem.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button