Wiadomości

ITD przypomina: Za jazdę bez karty kierowcy grozi utrata prawa jazdy

W poniedziałek 10 stycznia w Legnicy do kontroli drogowej został zatrzymany zestaw pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy o dopuszczalnej masie całkowitej 40 t. Niepowodzeniem zakończyła się próba sporządzenia wydruku z karty kierowcy, ponieważ kierujący jej nie posiadał.

Analiza zapisów tachografu wykazała, że taka sytuacja trwała od co najmniej miesiąca. Inspektorzy stwierdzili również brak ważnej kategorii prawa jazdy C i CE oraz badań lekarskich i psychologicznych. Termin ważności kategorii prawa jazdy jak i badań upłynął w kwietniu w 2018 roku. Kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy i dostał on mandat karny. Wobec przedsiębiorcy realizującego przewóz i zarządzającego transportem wszczęto postępowania administracyjne.

Dzień później w Nowej Rudzie wspólny patrol dolnośląskiej ITD z oddziału w Kłodzku oraz Policji skontrolował autobus należący do krajowego przewoźnika. Czynności sprawdzające wykazały i w tym przypadku brak zalogowanej w tachografie karty kierowcy. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem karnym. Wobec pracodawcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button