Legnica 112Policja

Terminale płatnicze w służbie legnickiej drogówki

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie pełnionej służby wykorzystują terminale płatnicze, z obsługi których są odpowiednio przeszkoleni. Posiadanie takiego urządzenia usprawnia uiszczenie grzywny w drodze uproszczonego postępowania o wykroczenie. Takie rozwiązanie nie tylko uchroni nas przed konsekwencjami niezapłacenia mandatu karnego w przypadku zagubienia druku czy roztargnienia, ale przede wszystkim jest udogodnieniem dla kierowców.

Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym i został na nich nałożony mandat karny, od razu po jego otrzymaniu mogą dokonać płatności bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Policjanci legnickiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze, które są udogodnieniem dla kierowców i pozwalają w bezpieczny sposób dokonać transakcji.

Taka możliwość znacznie ułatwia funkcjonariuszom postępowanie głównie z obcokrajowcami, których przybywa nie tylko w naszym mieście ale również na terenie całego  kraju. Kierowca nie musi już posiadać przy sobie waluty polskiej podczas każdego  przejazdu przez granicę. W przypadku ujawnienia przez mundurowych wykroczenia w ruchu drogowym taki kierowca nie musi także szukać żadnego punktu wymiany walut, co czasem było bardzo czasochłonne – przekonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji

Zapłata za nałożoną grzywnę przy wykorzystaniu terminala jest szybka, bardzo prosta i bezpieczna. Mundurowi zawsze weryfikują dane kart bankomatowych, a sprawca wykroczenia decyduje o formie płatności. Jeśli ktoś ma ochotę może to zrobić w tradycyjny sposób w banku, na poczcie czy przez Internet. Taka forma naraża nas na zagubienie druku, a termin jego zapłacenia jest dość krótki, bo wynosi zaledwie 7 dni.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button