Legnica 112Policja

Przekroczył prędkość o 59km/h. Jechał bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 59km/h a ponadto miał cofnięte uprawnienia i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Poza wysokim mandatem w wysokości 3 tys. zł, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie patrolu na jednej z głównych ulic Legnicy, zauważyli samochód osobowy, którego kierujący z dużą prędkością wyprzedzał innych uczestników ruchu drogowego. Pomiar prędkości wykonany przez mundurowych jadących nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem wykazał 109km/h, gdzie ograniczenie w obszarze zabudowanym wynosiło 50km/h.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 28-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień a pojazd którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu. W związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi, zgodnie z nowym taryfikatorem, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł – powiedział asp, Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, 28-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button