Legnica 112

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał we krwi blisko 3 promile

Dzięki wzorowej reakcji obywatelskiej pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności karnej za bezmyślną jazdę. 28-latek cofając pojazdem uderzył w skrzynkę energetyczną. Świadkowie widząc to zdarzenie uniemożliwili mu dalszą jazdę i natychmiast wezwali funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj legniccy policjanci otrzymali informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego na ulicy Szampańskiej w Ziemnicach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 28-latek kierujący Mercedes-Benz jechał „wężykiem, po czym cofając uderzył w skrzynkę energetyczną. Świadkowie, którzy zauważyli jego styl jazdy natychmiast zmusili go do zatrzymania się. Następnie zabrali kluczyki i powiadomili policjantów.

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Legnicy miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny

– powiedziała podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.

Subskrybuj nas na Google News
Pokaż więcej

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica.Online. Miłośnik kolejnictwa i nowych technologii. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica.online

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button