Legnica 112

Legnicka policja podsumowała akcję “PRĘDKOŚĆ”

Wczoraj na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas całodniowej akcji ujawnili blisko 80 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Codziennie na terenie powiatu legnickiego dochodzi do zdarzeń drogowych. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się zasada, że pośpiech jest złym doradcą.

Wczoraj na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Działania skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze, ale również do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Podczas działań policjanci sprawdzili trzeźwość kierujących, a także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa. W trakcie działań policjanci ujawnili blisko 80 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

– Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci obligatoryjnie zatrzymają kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy – przypomina sierż. szt.  Anna Tersa z legnickiej policji.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 3

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button