Legnica 112

Dwaj nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani na A4

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie patrolu autostrady A-4, zatrzymali dwóch młodych obywateli Afganistanu, którzy bezprawnie przebywali na terenie Rzeczypospolitej Polski i próbowali dostać się na teren Niemiec. Mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w trakcie patrolu autostrady A4, otrzymali informację od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, iż autostradą idzie dwóch mężczyzn.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się w skazany rejon autostrady A4 gdzie na 83km (przed węzłem Szymanowice), zauważyli idących w kierunku granicy dwóch mężczyzn, którzy zatrzymywali pojazdy. W związku z czym policjanci podjęli interwencję, w trakcie której okazało się iż są imigrantami z krajów bliskiego wschodu i przebywają nielegalnie na terenie Polski. W trakcie czynności policjanci ustalili iż na teren Polski, zostali przywiezieni z terenu Serbii, przez nieznanego kierowcę obywatela Turcji, który następnie wysadził ich w okolicach A4 – opowiada asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Mężczyźni chcąc dostać się na teren Niemiec postanowili poszukać innego środka transportu. Następnie idąc w kierunku granicy niemieckiej zatrzymywali pojazdy. Po wykonanych czynnościach mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 5

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button