KulturaLegnickie Centrum Kultury

Maria Nefeli „Boicie się walczyć”. Koncert promocyjny już 27 listopada

Już 27 listopada br. odbędzie się koncert promujący płytę wraz z książką poświęcone zespołowi Maria Nefeli z początkowego okresu działalności (1989 – 1991), wydane przez projekt “Czerwone Miasto”.

Legnicka formacja, choć tworzona przez muzyków z różnych dolnośląskich miejscowości, powstała w 1989 roku na gruzach punkowej grupy Liban. Już rok później zdobyła Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, występując tam ponownie na kolejnej edycji w charakterze laureata. W tym czasie pokazali się na innych znaczących dużych imprezach plenerowych, jak „Róbrege” (1990), „Eko-Czad” (1991), „Brodnica” (1991), a także grając dziesiątki koncertów klubowych.

Podwójna płyta CD dokumentuje zarówno archiwalne materiały sesyjne, jak i nagrania live, w tym m.in. występ konkursowy podczas Jarocina ‘90, a także przerwany koncert na Dużej Scenie przez aferę z gazem łzawiącym, zakończoną emocjonalnym wystąpieniem J.Owsiaka.

Książka z płytą miały stanowić nie tylko przypomnienie historycznego sukcesu formacji z Legnicy sprzed 30 lat, ale także – dochód ze sprzedaży przewidziany był na wsparcie zmagającego się z chorobą ówczesnego basisty – „Stasiastego”. Niestety, Stanisław Delimata zmarł w trakcie prac nad wydawnictwem (31.12.2019 r.)

W klubie “Spiżarnia” zagrają bohaterowie tego wieczoru, czyli Maria Nefeli z oryginalnymi członkami w składzie: Kogut (wokal), “Gienek” (gitara), “Ciany” (perkusja) oraz zaproszonymi muzykami z regionu. Imprezę otworzą dwie formacje: Studiowałem Mapę Krowy oraz Zielona Marycha (ex Zielony Groszek). Zespoły prezentując swój program nie zapomną także o najstarszych nagraniach z repertuaru Marii Nefeli.

Koncert promocyjny Maria Nefeli „Boicie się walczyć”

Wystąpią:

MARIA NEFELI / ZIELONA MARYCHA / STUDIOWAŁEM MAPĘ KROWY

27.11.2021, godz. 19.00

Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

Bilety:

15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (na koncercie) – dostępne w Galerii Satyrykon oraz Sklep muzyczny Piano-Forte

Subskrybuj nas na Google News
Pokaż więcej

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica.Online. Miłośnik kolejnictwa i nowych technologii. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica.online

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button