Bez kategorii

Ryszard Tarasiewicz nie jest już trenerem Miedzi Legnica

Ryszard Tarasiewicz przestał być trenerem piłkarzy Miedzi Legnica. Po blisko dwóch latach właściciel klubu Andrzej Dadełło podziękował mu za współpracę. Trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Jego nazwisko powinniśmy poznać do 20 czerwca, bo właśnie wtedy startują przygotowania do nowego sezonu.

Foto: miedzlegnica.eu

Bilans Tarasiewicza w Miedzi nie wygląda źle. Pod jego wodzą Miedź wygrała 29 razy, 19 razy zremisowała i 16 razy przegrała. Trzeba też przyznać, że drużyna nigdy tak dobrze się nie prezentowała i nie wyglądała tak solidnie. Można było mieć zastrzeżenia do niektórych jego decyzji, przywiązania do niektórych piłkarzy na których stawiał, nawet jeśli byli bez formy oraz brak sięgania po młodych piłkarzy z rezerw Miedzi.

Teraz ma się to zmienić. – Do tej pory budowaliśmy pierwszy zespół w oderwaniu od Akademii. Ale teraz kadra pierwszej drużyny będzie węższa i chcę, by szansę dostali też najzdolniejsi zawodnicy właśnie z Akademii. Skoro nasi młodzi piłkarze bardzo dobrze radzą sobie w silnej III lidze, to znaczy że na taką szansę zasługują. To istotna zmiana i szukamy dobrego kandydata do poprowadzenia tego projektu – zapowiedział Andrzej Dadełło na oficjalnej stronie klubu (miedzlegnica.eu).

Dlatego na giełdzie nazwisk kandydatów na nowego szkoleniowca Miedzi najczęściej zaczyna się wymieniać Dominika Nowaka. Czy te przewidywania się potwierdzą? Niebawem się o tym przekonamy.

Foto: miedzlegnica.eu

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Subskrybuj nas na Google News
Bądź na bieżąco z aktualnościami z Legnicy


Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button